Dzięki czujności i działaniu osoby postronnej, z ruchu drogowego został usunięty kierowca, który pod wpływem alkoholu zdecydował się prowadzić pojazd. Mężczyzna w wieku 59 lat miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Szczęśliwie, dzięki właściwej reakcji świadka, nie doszło do żadnej katastrofy. Pamiętajmy! Jeżeli jesteśmy świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze, nie powinniśmy pozostać obojętni! Musimy działać!
Zdjęcie, które widzimy, zawiera napis „Nie reagujesz – akceptujesz” oraz logo KPP Bieruń. Policja podejmuje szereg działań, które mają na celu eliminację z dróg takiego zagrożenia jakim są kierowcy prowadzący pojazdy pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podczas swoich codziennych kontroli drogowych dokonują także testów na obecność alkoholu. Niezależnie od tych działań, niestety nadal zdarza się, że na naszych drogach pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się prowadzić samochód będąc nietrzeźwymi.
W walce z tym problemem, nieoceniona jest pomoc społeczeństwa. Ci, którzy zachowują czujność na drodze i informują policję o wszelkich nieprawidłowościach, znacznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa. Jeżeli podejrzewają, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, niezwłocznie informują o tym służby mundurowe.
W sobotni wieczór, w Bieruniu, około godziny 20:00 oficer dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał informację, że kierowca osobowej skody może być nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce została wysłana patrol, który zatrzymał podejrzanego.
Zatrzymany 59-letni kierowca został poddany testowi na obecność alkoholu we krwi. Wynik testu pokazał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna, który zdecydował się na jazdę w stanie nietrzeźwości, będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Dzięki reakcji świadka udało się uniknąć możliwej tragedii. Wszyscy powinniśmy pamiętać! Gdy widzimy sytuację, która może zagrażać bezpieczeństwu na drodze, nie bądźmy obojętni! Reagujmy!
Kampania społeczna prowadzona pod hasłem „Nie reagujesz – akceptujesz” ma na celu zachęcić obywateli do działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jeśli widzisz osobę nietrzeźwą próbującą wsiąść za kierownicę lub jeśli podejrzewasz, że kierowca innej maszyny może być pod wpływem alkoholu – reaguj.