Prokuratura Krajowa informuje, że mąż Izabeli Bodnar, która jest kandydatką partii Trzeciej Drogi na prezydentkę Wrocławia, ma szansę trafić za kratki. Tomasz J., bo o nim mowa, oraz dodatkowo osiem innych osób zostały zaskarżone do Sądu Okręgowego w Warszawie przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej z siedzibą w Katowicach. Zarzuty są poważne i dotyczą domniemanego korzystania z wpływów.

Katowicki Wydział Prokuratury Krajowej przedstawił oskarżonym całkowicie 39 zarzutów. Tomaszowi J. zarzucono przede wszystkim wykorzystanie swoich wpływów w różnych instytucjach państwowych i samorządowych z intencją rozwiązania wielu problemów dla podmiotów gospodarczych reprezentowanych przez współoskarżonych – Macieja B., Filipa O., Łukasza U., Kamila M., Annę C. i Janusza J.

Ponadto Tomasz J., wspólnie z Izabelą J. i częściowo z Nikolą J., został oskarżony o zainicjowanie działań mających na celu uniemożliwienie zaspokojenia swoich wierzycieli. Dodatkowe zarzuty dotyczą korzystania z faktur zawierających fałszywe informacje, co prowadziło do niewłaściwego prowadzenia ksiąg rachunkowych przez podmioty gospodarcze współpracujące z oskarżonym Tomaszem J. W tych działaniach uczestniczyli również oskarżeni Maciej B. i Filip O.

Karą za czyny, których zarzuca się oskarżonym, może być pozbawienie wolności na okres do 10 lat. Informacje o sprawie Macieja B. wcześniej pojawiły się w „Gazecie Wyborczej”. Według publikacji, mąż Izabeli Bodnar, posłanki Polski 2050 z Wrocławia, miał za łapówki załatwiać zakończenie kontroli skarbowych w jego firmach z branży śmieciowej. Został aresztowany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w połowie 2022 roku.

Na łamach TVP Wrocław Izabela Bodnar komentowała sytuację swojego męża twierdząc: „Mój mąż jest niewinny, ta sprawa mi nie zaszkodzi w kandydowaniu na prezydenta Wrocławia”. Akt oskarżenia w sprawie jej męża trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie. Śledztwo w sprawie domniemanego korzystania z wpływów prowadziła Prokuratura Krajowa, współpracując z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym oraz Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.