Co roku w stolicy Dolnego Śląska odbywają się międzynarodowe targi turystyczne. W dniach 3-5 marca 2023 roku Tarczyński Arena, czyli miejski stadion piłkarski gościł wystawców z Polski i zagranicy. Targi Turystyki i Czasu Wolnego to impreza cykliczna, która gromadzi tysiące odwiedzających.

Na czterech kondygnacjach zlokalizowane były liczne stoiska prezentujące atrakcje turystyczne z różnych regionów Polski i zagranicy. Nie zabrakło lokalnych wystawców, jak muzea, zamki, winnice, miejsca noclegowe, turystyczne zakątki i wiele innych. Targom towarzyszyły warsztaty dla dorosłych i dzieci, liczne gry, konkursy i prelekcje podróżników.

Marcowe Targi Turystyczne jako wiodąca impreza kulturalna

Targi przez wiele lat odbywały się w zabytkowej Hali Stulecia we Wrocławiu. W 2023 roku wystawcy prezentowali atrakcje turystyczne i różne formy spędzania wolego czasu na czterech kondygnacjach stadionu – Tarczyński Arena we Wrocławiu. Już od wejścia amatorów turystyki i wielbicieli aktywnego trybu życia witały kolorowe stoiska. Wśród nich nie mogło zabraknąć dobrze znanych, turystycznych hitów.

Wśród wystawców były zamki dolnośląskie (np. Książ), małopolskie a także słoweńskie i czeskie. Czechy i Słowacja miały największą zagraniczną liczbę stoisk. Wystarczy wymienić słynne Jańskie Łaźnie, czy towarzystwo zrzeszające czeskie uzdrowiska. Obok stoisk zachęcających do podróży, w czasie targów odbywały się liczne prezentacje na scenie głównej, podpisywanie książek podróżniczych i relacje podróżników.

Wrocławskie Targi Turystyki i Czasu Wolnego – promocja ciekawych miejsc

Na wrocławskich targach każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na dzieci czekały warsztaty, np. z pisania gęsim piórem (stoisko Muzeum Pana Tadeusza), była ruchoma makieta miniatur pociągów z Kolejkowa, szukanie bursztynów w piasku, czy zgadywanie nazw kamieni szlachetnych. Wśród zagranicznych wystawców nie mogło zabraknąć Chorwacji, która należy do ulubionych kierunków wakacyjnych, natomiast z polskich ośrodków turystycznych był n. Łeba oraz Jezioro Sława w Lubuskim.

Osoby odwiedzające Targi miały niepowtarzalną okazję do skosztowania lokalnych specjałów – były liczne stoiska prezentujące smaki regionów. Wśród nich liczne stoiska lokalnych pasiek, stoiska z miodami, szlak Lubuskich Winnic oraz lokalne, dolnośląskie piwa ważone według tradycyjnej receptury.