W czwartkowe popołudnie na drodze krajowej numer 11 w Tarnowskich Górach doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, które zaangażowało kilka pojazdów. Około godziny 17:00 na ulicy Zagórskiej w ruch uliczny wdał się samochód ciężarowy, prowadząc do kolizji z trzema samochodami osobowymi.

Przebieg incydentu

Sprawcą wypadku okazał się 49-letni kierowca ciężarowego Mercedesa z województwa mazowieckiego. Jego pojazd zderzył się z tyłem Seata, prowadzonego przez 26-latka z powiatu lublinieckiego. Na skutek tego zderzenia, Seat został wypchnięty do przodu, uderzając w BMW, którym kierował mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. To z kolei wywołało kolizję z samochodem Kia prowadzonym przez 44-letnią kobietę z Lublińca.

Skutki wypadku

Choć wszyscy kierowcy byli trzeźwi, konieczne było przetransportowanie do szpitala kierowcy Seata na dalsze badania. Szczęśliwie, pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Niemniej jednak, w wyniku kolizji, na ulicy Zagórskiej pojawiły się utrudnienia w ruchu, które zmusiły służby do wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Reakcja służb i apel do kierowców

Policja szybko zareagowała na sytuację, przystępując do ustalania dokładnych okoliczności i przyczyn wypadku. Obecność funkcjonariuszy na miejscu pomogła w zminimalizowaniu chaosu i przywróceniu częściowej płynności ruchu. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zdarzenia takie jak to przypominają o kluczowym znaczeniu przestrzegania zasad ruchu drogowego i utrzymywania odpowiedniego dystansu między pojazdami. Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem każdego kierowcy.

Źródło: facebook.com/SlaskaKWP